Depositphotos_50520933_s.jpg

לימודי ייעוץ זוגי - 
הצטרפו אלי

  • קורס ייעוץ זוגי מקנה תעודת הסמכה יוקרתית בתחום שמאפשר הרחבה של הקליניקה.

  • הרחבת ארגז הכלים הטיפולי כך שתוכלו לתת מענה מקצועי גם לזוגות במצבים מורכבים.

  • ליווי אישי מקצועי גם בתום הקורס עד להשגת עצמאות.

  • תהליך למידה בקבוצה - שמאפשר דינמיקה קבוצתית, הזדמנות להתפתחות אישית.

בקורס לימודי ייעוץ זוגי נלמד את עקרונות הזוגיות המשובחת.  

איך אפשר להחזיר את השמחה והאהבה הבית?

דפוסי תקשורת נכונים, התמודדות עם ריבים, פחדים ושריטות מן העבר.

ומה עושים כשיש פערים בתשוקה?

קורס ייעוץ זוגי - מה מקבלים?

עוד ​נלמד בקורס לימודי ייעוץ זוגי כלים להתערבות ממוקדת מטרה שבעזרתם נוכל ללמד זוגות איך לחזור ולהתקרב.

נלמד את עקרונות היסוד של הזוגיות ההרמונית. 

קורס ייעוץ זוגי מקנה כלים להתגברות על משבר האמון אחרי בגידה, 

התמודדות עם מצבים מורכבים, כגון -  פרק ב', משפחות חד הוריות, משפחות חד מיניות, משפחות א-מונוגמיות, משפחות שמתמודדות עם אובדן ושכול, משפחות שמתמודדות עם סודות וטראומות.

לימודי ייעוץ זוגי כוללים ידע אקדמי תיאורטי וכן התנסות בסימולציות ותרגולים.

קורס ייעוץ זוגי - מקנה תעודת הסמכה וכלים שיאפשרו לך לצאת לדרך ולהשיג תחושת שליחות אמתית.

תודה שפניתם אלי

קורס ייעוץ זוגי מיועד למאמנים, מטפלים אישיים או משפחתיים, יועצים חינוכיים, אנשי חינוך ואקדמאים שמחפשים הרחבת ארגז הכלים הטיפוליים או שינוי כיוון מקצועי.

למי מתאים קורס ייעוץ זוגי?

בנוסף – קורס ייעוץ זוגי מתאים לזוגות שרוצים לשפר את היכולות הזוגיות שלהם וללמוד איך לבנות מערכת זוגיות יציבה ומלאה באהבה.

תעודת ייעוץ זוגי תינתן לבוגרי קורס ייעוץ זוגי  שיהיו נוכחים בלפחות 80% מהשעורים. השעורים מתקיימים בזום, אך דורשים השתתפות ולכן נדרשים מיקרופון ומצלמה דולקת. 

לבוגרי קורס ייעוץ זוגי תינתן אפשרות לקבל הדרכה מקצועית (סופרוויז'ן) אישית מד"ר מיכל צוקר, בתהליך פרקטיקום של ליווי זוג, מחוץ לשעות של הקורס.

עקרונות הזוגיות השמחה - איך מחזירים את השמחה והאהבה הביתה? נלמד את המודל המרכזי בבסיס עבודת היועץ הזוגי ונכיר את ארגז הכלים הזוגי.

דפוסי תקשורת יעילים - התמודדות עם ריבים, כלים לבניית תקשורת שיש בה הקשבה, הבנה והכלה. נלמד על מה זוגות באמת רבים ומה עושים עם כעס.

תשוקה ומיניות - איך מתמודדים עם פערים בתשוקה? בעיות נפוצות בתחום המיניות. מיניות בזוגיות ארוכת שנים, וכן קשיים שכיחים בשדה המיניות אצל זוגות צעירים.

קנאה - איך מתגברים על קנאה אובססיבית? כלים לעבודה טיפולית עם בן הזוג המקנא ועם בן הזוג שהוא מושא הקנאה.

בגידות - איך ניגשים לטיפול זוגי בזוג לאחר בגידה? איך משקמים אמון שנשבר? שלבי הטיפול בזוגות בסמוך לגילוי וכעבור זמן רב מהגילוי.

זוגיות במשפחות מורכבות – משפחות בפרק ב', משפחות חד מיניות, ומשפחות א-מונוגמיות. נכיר סוגיות מיוחדות שמאפיינות זוגות כאלה ואיזו עזרה ייחודית נדרשת מצד המטפל הזוגי.

זוגיות והורות – איך אפשר לשלב זוגיות והורות באופן מיטבי? ליווי זוגות לקראת הילד הראשון. ליווי זוגות באתגרי הורות מורכבים. ליווי זוגות בשלב הקן המתרוקן.

זוגיות במצבים מיוחדים – בעיות פוריות, אובדן ושכול, סודות במשפחה, אימוץ, פונדקאות, רילוקיישן, חרדות, דכאון, הפרעות פסיכיאטריות אחרות ועוד.

גירושין – התמודדות עם פירוק הבית, איך אפשר לעזור לבני הזוג לעבור את התקופה הזו באופן מיטבי? איך מספרים לילדים? קשיים מרכזיים שמאפיינים התמודדות עם גירושין.

כלי עבודת היועץ הזוגי – אמפטיה, הקשבה, שיקוף, רפריימינג, עבודה קולית, יצירת בסיס הקשר עם המטופלים, הסטינג של התהליך הטיפולי ועוד.

טיפול אישי בתוך התהליך הזוגי – אילו כלים יש לנו להציע למטופל שמתמודד עם קשיים אישיים, בתוך המרחב של התהליך הזוגי.

נורות האזהרה בטיפול הזוגי – מתי עלינו להפנות את המטופלים לאנשי מקצוע אחרים? (פסיכיאטרים, נוירולוגים, סקסולוגים ועוד).

לימודי ייעוץ זוגי - תוכנית הלימודים

קורס ייעוץ זוגי מועד אוקטובר יצא לדרך בתפוסה מלאה.

המועד הבא:
החל מ- 8 
במרץ 2022 
הקורס יתקיים (בזום) 

המועד הקרוב
של לימודי ייעוץ זוגי:

תודה שפניתם אלי

תלמידים מספרים 

יואב, יועץ זוגי

המפגשים בקורס היו מעניינים. מיכל הביאה ידע ותבונה וגם ארגז כלים מאוד שימושיים אותם אני לוקח עבור אותם זוגות שיגיעו לייעוץ, אבל לא רק אלא גם עבור עצמי.

האנרגטיות של מיכל, השליטה בחומר, הדוגמאות מהקליניקה והובלת המפגשים היו הרבה מעבר למה שציפיתי  כאשר נרשמתי לקורס זה.

גלית, יועצת זוגית 

כשהגעתי ללמוד אצל מיכל הייתי חסרת בטחון. לא האמנתי שבאמת אעז לשבת מול זוג וללוות אותם לשלום בית. מיכל לא ויתרה לי, והתעקשה שאעז ואקפוץ למים בסימולציות בכיתה. ולאט לאט צברתי בטחון. 

עומר, יועץ זוגי

מיכל פתחה בפניי עולם שלא הכרתי, את עולם הזוגיות האופטימית. זוגיות שיש בה אהבה ושמחה. הליווי שלה נמשך גם אחרי שהקורס נגמר ועד שהרגשתי בטחון בקליניקה משלי.  אני יכול להגיד שהעולם שלי לגמרי השתנה מאז שפגשתי את מיכל.

חגית, יועצת זוגית

אני רוצה להודות למיכל על האמון שלה בי, על העידוד, הזמינות הגבוהה שלה, גם מחוץ לשעות של הקורס והליווי והתמיכה גם אחרי הקורס.

וכל זה תמיד בחיוך מקסים ובהמון אכפתיות. 

אני מרגישה שלמדתי ממיכל המון, גם כמטפלת, גם כבת זוג וגם כאמא.

טלי, יועצת זוגית ומשפחתית

למדתי אצל מיכל כלים פרקטיים שאני משתמשת בהם גם בחיים האישיים שלי. מיכל מלמדת בצורה מרתקת, אי אפשר להירדם. האווירה מצחיקה ומרגשת. מיכל גם הביאה דוגמאות מהקליניקה שלה, כך שהתיאוריות כאילו יצאו מהספרים והפכו מוחשיות ומעשיות.  אני רוצה להודות למיכל על שנתנה לי את המתנה הזו - להגשים את החלום הזה שלי.

 נירית, יועצת זוגית ומשפחתית

כיף ללמוד אצל מיכל. החיוך שלה, האנרגיה בכיתה, האינטיליגנציה הרגשית - כל אלה יצרו בכיתה אווירה מגובשת ונעימה שאיפשרה לנו, התלמידים, לעבור תהליך התפתחות מדהים במהלך הקורס.

מיכל לימדה אותנו שכדי להיות מטפלים טובים אנחנו חייבים ליישם את הטכניקות בעצמנו, בבית שלנו. אני יכולה להעיד שבבית שלי היום הרבה יותר שמח וטוב.

שאלות ותשובות נפוצות לגבי לימודי ייעוץ זוגי

 

מה מקבלים בקורס?

בקורס לימודי ייעוץ זוגי בבית ספר נמש לומדים את כל הידע התיאורטי הדרוש ואת ארגז הכלים הפרקטי המלא של היועצים הזוגיים. תלמידי הקורס מתאמנים בסימולציות וצוברים בטחון בשימוש בכלים הנלמדים. בתום ארבעה וחצי חודשים, מקבלים הבוגרים תעודה של יועצים זוגיים וזכאות לליווי אישי של ד"ר מיכל צוקר בתהליך שלהם עם הזוג הראשון. בנוסף, תלמידי הקורס מקבלים חווית למידה ייחודית ומהנה ודינמיקה קבוצתית שמאפשרת תהליכי התפתחות וצמיחה אישיים.

 

זום לעומת פרונטלי

אצלנו בבית ספר נמש, התלמידים מקבלים את כל הידע התיאורטי ואת כל הכלים הפרקטיים של היועצים הזוגיים, בין אם הקורס מתנהל פרונטלית ובין אם הוא מתנהל בזום. כיתות בבית הספר מונות עד 15 תלמידים מקסימום בכל מקרה.

השעורים בזום (בדומה לשעורים הפרונטליים) כוללים עבודה בזוגות או בשלשות בחדרי זום נפרדים, שמאפשרים לתלמידים להתנסות בסימולציות בהן אנחנו מתאמנים על הכלים הפרקטיים שאנחנו לומדים. התלמידים מחוייבים להדליק מצלמות והלמידה מאד אינטרקטיבית, כך שנשמרת מידת עירנות גבוהה במהלך השעור ונוצר הווי וגיבוש כיתתי.  תעודות הגמר הן זהות ללומדים בזום וללומדים פרונטלית. וכן הזכאות לליווי האישי בתום הקורס.

 

האם בתום הקורס אוכל לטפל בזוגות?

בקורס לימודי ייעוץ זוגי תקבלי את כל הידע התיאורטי וכן את ארגז הכלים הפרקטי המלא של היועצים הזוגיים. תרכשי ניסיון בתרגולים בכיתה, בסימולציות בזוגות ובשלשות בהן נתאמן על השימוש בכלים הנלמדים. כבוגרת הקורס את זכאית לליווי אישי של ד"ר מיכל צוקר בתהליך עם הזוג הראשון – שיחה של שעה על כל פגישה שלך עם הזוג.  בקורס יושם דגש על בניית הבטחון שלך כמטפלת. בנוסף, נכיר בקורס את נורות האזהרה של הטיפול הזוגי. נלמד מתי עלינו להפנות את המטופלים שלנו לאנשי מקצוע אחרים (פסיכיאטרים, נוירולוגים, סקסולוגים ועוד). האם תוכלי בסופו של הקורס לקפוץ למים ולטפל בזוגות? רק את יכולה באמת לענות על השאלה הזו. יש אנשים שלומדים עוד ועוד, צוברים תעודות שונות וזקוקים לזמן כדי לרכוש את הבטחון בעצמם כמטפלים. אחרים מזנקים למים ולומדים תוך כדי תנועה וניסיון. נוכל להבטיח לך – שאם תרצי לנסות ולטפל – תקבלי מאיתנו את כל התמיכה והליווי הדרושים לך.

האם הקורס מתאים לאנשים מהמגזר שלי?

כן. בבית ספר נמש לומדים קורס ייעוץ זוגי שמתאים לכל המגזרים. תלמידים שחולמים ללוות זוגות מהמגזר הדתי (יהודי או מוסלמי או אחר), ילמדו כלים ושפה שמתאימה לעבודה עם דתיים. נלמד בקורס איך מייצרים שלום בית, איך מתמודדים עם דיני טהרה, עם פערים בין בני הזוג בדקדוק במצוות ועוד.

תלמידים שחולמים על ליווי זוגות להט"בים יקבלו בקורס כלים ומענה שיכול להתאים לאוכלוסייה הזו.

נלמד בקורס על ליווי זוגות שחיים במבנים מורכבים של משפחות – משפחות חד מיניות, משפחות א מונוגמיות (זוגות בקשר פוליאמורי או א מונוגמי בהסכמה), משפחות בפרק ב' או ג' ועוד.

האם התעודה מוכרת לגמול השתלמות?

לא. בתום הקורס לימודי ייעוץ זוגי בבית ספר נמש מקבלים הבוגרים תעודה יוקרתית שמאפשרת להם לטפל באופן פרטי. על מנת לקבל גמול השתלמות יש להצטרף לתוכניות בהם הלימודים נמשכים זמן ארוך בהרבה (שנתיים או שלוש). אצלנו בבית ספר נמש אנחנו מכסים את כל החומר התיאורטי וכן את ארגז הכלים הפרקטי השלם של היועצים הזוגיים תוך ארבעה וחצי חודשים.

האם התעודה מוכרת על ידי המדינה?

תעודות בתחום הטיפול בארץ לא מוכרות על ידי המדינה. כדי להשתלב בעבודה כמטפלת במוסדות של המדינה (עיריות, בתי ספר, בתי חולים וקופות חולים) עלייך לסיים תואר שני בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית. כל תעודה טיפולית אחרת איננה מוכרת. אולם, תוכלי לפתוח קליניקה פרטית משלך באופן לגמרי חוקי ולקבל מטופלים באופן פרטי. מטופלים שיגיעו אלייך יעשו זאת משום שקיבלו עלייך המלצה מהשכנה, הקולגה או קרובת המשפחה שהייתה אצלך בעבר ולא יתעניינו בתעודה שלך בכל מקרה. כיוון שתחום הטיפול בארץ פרוץ לחלוטין וכל אחד יכול לקרוא לעצמו מטפל עלינו לפתח יושרה פנימית ולבחון את עצמנו האם יש ברשותנו את הכלים הדרושים כדי לקבל מטופלים ולסייע להם בעיתות משבר.

כמה תלמידים יש בכיתה?

הלמידה בבית ספר נמש נעשית בקבוצות קטנות ואינטימיות על מנת לאפשר יחס אישי לכל תלמיד וכן דינמיקה קבוצתית שיש בה הווי וגיבוש כיתתי. תלמידי הקורס יכולים להתאמן בסימולציות ובתרגולים שנעשים בכיתה בזוגות או בשלשות וכך לצבור בטחון בשימוש בארגז הכלים הנלמד. בכל כיתה יש עד 15 תלמידים.

תחריר, יועצת זוגית

صرخة جديدة بمجتمعنا العربي
مشاكل كبيرة بين الازواج تؤدي باغلب الحالات لتكملة الحياة بغصة كبيرة او بطلاق او بتعب وجهد نفسي..ولكن الحل موجود...טיפול זוגי...
اليوم وبعد دخولي للتعليم اصبحت كلي ثقة انني استطيع ان اساعد الكثير من الازواج ان يعيشوا حياة مليئة تفاهم حب واحترام..
التعليم جدا مثري مهني مع مجموعة صغيرة كل شخص بالمجموعة له دور كبير بالكورس..يعطي اليات مناسبة ومدروسة من نقطة الصفر حتى انهاء العلاج.
מיכל מנחה שלנו אישה חכמה יש לה הרבה תובנות ומוכנות לכל אחת ואחת להדריך אותה וללוות אותה דרך הקורס עד שתכשיר אותו להיות מטפל זוגי מקצועי. שיטת לימוד מעולה .
אני מחכה להיום שאתחיל לטפל😉

יתיר, יועצת זוגית 

הקורס פשוט נהדר. מיכל יסודית ומקצוענית, מלאת תבונה, רגישות, והמון ניסיון פרקטי. הכלים שהיא מלמדת הם משני חיים, לא רק עבורנו כמטפלים, אלא גם אפשר ורצוי ומתבקש לאמץ אותם בחיים האישיים שלנו. מיכל מאוד רהוטה, ברורה, מצחיקה ואנושית, מלמדת בגובה העיניים. נהניתי מכל רגע בקורס, אני מחכה ביראת קודש ליישם את כל מה שלמדתי ולעזור לזוגות ליצור זוגיות טובה, קרובה ואוהבת יותר.

 נתנאלה, יועצת זוגית ומשפחתית

לפני חצי שנה סיימתי קורס ייעוץ משפחתי ומייד הצטרפתי לקורס הייעוץ הזוגי אצל מיכל, ובדיוק עכשיו מסיימת.
מיכל, מעבר להיותה מקסימה, מקצועית, עם המון ידע וניסיון בתחום. מעבירה את החומר בצורה ברורה ופשוטה, נוסכת בתלמידים ביטחון ביכולתם, עונה בסבלנות לכל שאלה, חוזרת ומסבירה שוב כשנדרש ומובילה צעד צעד למטרה.
ממליצה בחום ללמוד בבי"ס נמש.