top of page
זוג שמח בדירתו החדשה

 טיפול זוגי 

אני מזמינה אתכם למרחב מוגן של טיפול זוגי, שבו נחפש יחד את הדרך, איך להחזיר את השמחה אל הבית, את האינטימיות, את הקירבה.

מהו ייעוץ זוגי?

אני מזמינה אתכם למרחב מוגן של טיפול זוגי, שבו נחפש יחד את הדרך, איך להחזיר את השמחה אל הבית, את האינטימיות, את הקירבה. נבנה דפוסי תקשורת יעילים, כך שתרגישו שהצד השני באמת שומע אתכם, באמת מצליח להקשיב, ונשרטט יחד את החזון לחיים שמאפשרים לכם תחושת הגשמה וגם נשימה נינוחה.

האם אתם כועסים? שותקים? מרגישים מרוחקים?

האם אתם במתח? לא נינוחים בתוך הבית שלכם?

האם האינטימיות בינכם דעכה?

האם אתם מרגישים שהצד השני לא מבין?
או לא שומע אתכם?

אל תשארו לבד! בואו לקבל ייעוץ זוגי

אפשר לתקן את המצב.

בתהליך ייעוץ זוגי (או טיפול זוגי) אנחנו מחפשים את הדרך שבה נוכל להחזיר את השמחה והאהבה הביתה. זוגות רבים מדווחים על תחושות של ריחוק, בדידות בתוך הבית או ריבים והתפרצויות על כל דבר קטן. רבים מרגישים שהם אינם נראים ואינם נשמעים בבית.

בדרך כלל לא מדובר בקץ האהבה.

אצל רוב הזוגות חל תהליך של שחיקה וריחוק. בתהליך טיפול זוגי ממוקד מטרה נלמד דפוסי תקשורת בריאים, נחדש ונרענן את השיח בין בני הזוג ונוביל לפריחה מחודשת של תחושות האהבה, הקירבה והחברות.

 

החיים בחברה המודרנית דוחפים אנשים להצלחה בקריירה, להשקעה בבית החומרי, להבאת ילדים והקמת משפחה, אולם לא מלמדים אותנו איך לנהל מערכות יחסים בריאות, דפוסי תקשורת נכונים ושימור תשוקה ואהבה. זו הסיבה שעם הזמן חלה שחיקה ונוצר ריחוק בין בני הזוג. יש זוגות שמרגישים שחל תהליך של ריחוק אבל טועים לחשוב שזהו תהליך טבעי 'שקורה לכולם' ולא עוצרים אותו בזמן. אחרים בכלל לא שמים לב שמשהו לא בסדר עד שמוצאים את עצמם בשגרה של ריבים ובדידות איומה או עד שמתגלה בגידה.

 

בגידות רגשיות הן שבר גדול ורבים בחברה הישראלית מאמינים שאחרי בגידה אין דרך חזרה. בסרטי הוליווד הגיבור הנבגד יעזוב בכעס את הבית והגיבורה הנבגדת תזרוק מהחלון את בגדיו של בן זוגה הבוגד. ככה זה בסרטים. במציאות, המון אנשים מגלים שבעצם הם בכלל לא רוצים לעזוב את הבית ולפרק את הקשר, למרות השבר הנורא שקרה להם. זוגות כאלה שיגיעו לתהליך מסודר של טיפול זוגי יוכלו ללמוד איך לשקם את האמון שנשבר ולרקום קשר בוגר ובריא, שיש בו הרבה יותר קירבה, אינטימיות וחברות.

ויש גם הרבה זוגות שמגיעים לתהליך של טיפול זוגי מבלי שחוו בגידה רגשית. הם חשים ריחוק שהולך וגדל או מתלוננים על ריבים וצעקות. זוגות כאלה הרבה פעמים מתקשים לנהל בעצמם שיחה עמוקה על רגשותיהם. הם חשים כאילו הצד השני אינו מבין אותם בכלל. וזה אכן נכון. שני בני הזוג נמצאים במצב רגשי כזה שמקשה עליהם לשמוע באופן נקי את מה שאומר להם האחר. בתהליך מובנה של טיפול זוגי נעשה עבודה של תרגום ונלמד את בני הזוג איך להבין האחד את השני בבהירות.

מה עושים בתהליך של ייעוץ זוגי?

אין הבדל.

בשני התהליכים תשב מולכם יועצת זוגית שתייצר עבורכם מרחב מוגן ודיסקרטי שבו תוכלו לשתף במה שעובר עליכם בזוגיות שלכם. ויחד נוכל להכיר אתכם, ללמוד איפה הקשיים ומה קרה שגרם לקושי. 

יש מטפלים שחשים נוח יותר לכנות את עצמם 'יועצים' (יועצת זוגית) ואז לתהליך הם יקראו ייעוץ זוגי ואחרים מעדיפים את המונח 'מטפלים' (מטפלת זוגית) ואז לתהליך הם יקראו טיפול זוגי.

חלקם מסבירים את ההבדל בכך שבתהליך של ייעוץ זוגי - יועצת זוגית תתן לכם עצות מעשיות, כלים פרקטיים לשיקום הזוגיות שלכם ואילו מטפלת זוגית תעסוק איתכם ברפלקציה על הילדות שלכם, בתהליך טיפול רגשי של כל אחד מכם ובבחינת ההשפעה של כאבי הליבה של כל אחד מכם על הזוגיות שלכם כיום.

בעיני, יש זוגות שעבורם הצלילה לתוך שריטות הילדות היא הכרחית ותורמת (כך שהם בוחרים בתהליך לצלול לעומק ולעבור תהליך שמתאים למה שרוב האנשים מכנים טיפול זוגי) ואילו זוגות אחרים זקוקים יותר להתבוננות ייעוצית ולכלים מעשיים.

ובכל מקרה, מבחינתי, הסמנטיקה פחות חשובה, אם תרצו תוכלו לכנות אותי יועצת זוגית ואם נוח לכם יותר עם המונח 'טיפול' תוכלו לכנות אותי מטפלת זוגית. 

כן חשוב בעיני שבמתחם שבו יתבצע התהליך של ייעוץ זוגי תישמר דיסקרטיות ויתאפשר עיסוק בכאבי הלב העמוקים ביותר, בפצעי הילדות הפועמים, בפלונטר הזוגי שנוצר ביניכם. בהתאם לצורך נצלול לכל העומקים שהמרחב הטיפולי יכול לאפשר ונחפש יחד כלים פרקטיים שיאפשרו לכם להרגיש בבית שלכם שאתם מגשימים את עצמכם, מבלי שהפרטנר שלצדכם מתקשה לנשום. 

מה ההבדל בין תהליך של ייעוץ זוגי לתהליך של טיפול זוגי?
(תגידי, את יועצת זוגית או מטפלת זוגית?)

מאמרים בנושא ייעוץ זוגי

bottom of page