טיפול זוגי

אני מזמינה אתכם למרחב המוגן של הטיפול הזוגי, שבו נחפש יחד את הדרך, איך להחזיר את השמחה אל הבית, את האינטימיות, את הקירבה.

האם אתם כועסים? שותקים? מרגישים מרוחקים?

האם אתם במתח? לא נינוחים בתוך הבית שלכם?

האם האינטימיות בינכם דעכה?

האם אתם מרגישים שהצד השני לא מבין?
או לא שומע אתכם?

אל תשארו לבד!

אפשר לתקן את המצב.

מהו ייעוץ זוגי?

אני מזמינה אתכם למרחב המוגן של הטיפול הזוגי, שבו נחפש יחד את הדרך, איך להחזיר את השמחה אל הבית, את האינטימיות, את הקירבה. נבנה דפוסי תקשורת יעילים, כך שתרגישו שהצד השני באמת שומע אתכם, באמת מצליח להקשיב, ונשרטט יחד את החזון לחיים שמאפשרים לכם תחושת הגשמה וגם נשימה נינוחה.

בתהליך הייעוץ או הטיפול הזוגי אנחנו מחפשים את הדרך שבה נוכל להחזיר את השמחה והאהבה הביתה. זוגות רבים מדווחים על תחושות של ריחוק, בדידות בתוך הבית או ריבים והתפרצויות על כל דבר קטן. רבים מרגישים שהם אינם נראים ואינם נשמעים בבית.

בדרך כלל לא מדובר בקץ האהבה.

אצל רוב הזוגות חל תהליך של שחיקה וריחוק. בטיפול הזוגי נלמד דפוסי תקשורת בריאים, נחדש ונרענן את השיח בין בני הזוג ונוביל לפריחה מחודשת של תחושות האהבה, הקירבה והחברות.

 

החיים בחברה המודרנית דוחפים אנשים להצלחה בקריירה, להשקעה בבית החומרי, להבאת ילדים והקמת משפחה, אולם לא מלמדים אותנו איך לנהל מערכות יחסים בריאות, דפוסי תקשורת נכונים ושימור תשוקה ואהבה. זו הסיבה שעם הזמן חלה שחיקה ונוצר ריחוק בין בני הזוג. יש זוגות שמרגישים שחל תהליך של ריחוק אבל טועים לחשוב שזהו תהליך טבעי 'שקורה לכולם' ולא עוצרים אותו בזמן. אחרים בכלל לא שמים לב שמשהו לא בסדר עד שמוצאים את עצמם בשגרה של ריבים ובדידות איומה או עד שמתגלה בגידה.

 

בגידות רגשיות הן שבר גדול ורבים בחברה הישראלית מאמינים שאחרי בגידה אין דרך חזרה. בסרטי הוליווד הגיבור הנבגד יעזוב בכעס את הבית והגיבורה הנבגדת תזרוק מהחלון את בגדיו של בן זוגה הבוגד. ככה זה בסרטים. במציאות, המון אנשים מגלים שבעצם הם בכלל לא רוצים לעזוב את הבית ולפרק את הקשר, למרות השבר הנורא שקרה להם. זוגות כאלה שיגיעו לטיפול זוגי יוכלו ללמוד איך לשקם את האמון שנשבר ולרקום קשר בוגר ובריא, שיש בו הרבה יותר קירבה, אינטימיות וחברות.

ויש גם הרבה זוגות שמגיעים לטיפול מבלי שחוו בגידה רגשית. הם חשים ריחוק שהולך וגדל או מתלוננים על ריבים וצעקות. זוגות כאלה הרבה פעמים מתקשים לנהל בעצמם שיחה עמוקה על רגשותיהם. הם חשים כאילו הצד השני אינו מבין אותם בכלל. וזה אכן נכון. שני בני הזוג נמצאים במצב רגשי כזה שמקשה עליהם לשמוע באופן נקי את מה שאומר להם האחר. בטיפול הזוגי נעשה עבודה של תרגום ונלמד את בני הזוג איך להבין האחד את השני בבהירות.

מה עושים

בייעוץ הזוגי?

נושאים שעולים בטיפול הזוגי