top of page

על ד״ר מיכל צוקר 

ד"ר מיכל צוקר. מטפלת זוגית ומשפחתית

זוגות רבים מידי חיים חיים זוגיים נטולי שמחה, חיים זה לצד זה במקום ביחד.

זוגות רבים מתגרשים ורבים עוד יותר בוגדים (מחקרים מדברים על 30% שמתגרשים ולמעלה מ-60% בוגדים).

אני מאמינה שבתהליך של ליווי, במרחב המוגן של הטיפול, אפשר למצוא ביחד את הדרך לחיים משותפים שיש בהם שמחה, תחושת הגשמה ותחושת שייכות.

הגעתי אל הייעוץ הזוגי והמשפחתי מתוך תחושת שליחות.

המלצות של הורים

״אני רוצה להמליץ מאד על מיכל.

היינו אצלה בתהליך של 5 פגישות

בסך הכל ואני מרגישה

שהבטחון שלי כאמא גדל.

מיכל נתנה לנו להבין מתי הילדים

זקוקים לחיבוק וליד רכה

ומתי הם צריכים אותנו חזקים ותקיפים. 

שינינו את סדר היום שלנו אחר

הצהריים ועכשיו פשוט כיף להיות עם הילדים.

אין לי מילים בכלל לתאר

כמה שאנחנו מודים לה.״

״הגענו אל מיכל מיואשים ומבוהלים.

לעומרי שלנו היו התפרצויות זעם איומות.

ניסינו להגיב בכל דרך שהכרנו וכלום לא עזר. כבר אחרי הפגישה הראשונה עם מיכל -

המצב מאד השתפר. מיכל הסבירה לנו מה מוביל את עומרי להתנהג ככה ואיך כדאי שנגיב כשזה קורה. היא גם נתנה לנו טיפים איך להתנהג איתו בין ההתפרצויות.

עשינו את כל מה שהיא הציעה

וזה עבד כמו קסם.

האווירה בבית חזרה להיות שמחה ונעימה.״

״אני אם יחידנית ויובל שלי בן 4.

הגעתי אל מיכל עייפה.

הרגשתי שאני נותנת מעצמי כל כך הרבה, מרעיפה ומעניקה את כל כולי ויובל ממשיך לדרוש תשומת לב, כאילו כלום.

הוא בוכה בלי סוף, ודורש שאהיה רק איתו וסביבו כל הזמן. אני מפרנסת לבד, עובדת מאד קשה והגעתי למצב שאני מותשת לחלוטין.​

מיכל לימדה אותי איך לראות את הצרכים של יובל, למה הוא באמת זקוק ואיך להצליח להרעיף עליו חמימות ואהבה מבלי שייגמרו לי כל האנרגיות. 

היום אני מרגישה שיש לי הרבה יותר שליטה על מה שקורה בבית והאווירה הרבה יותר נעימה ושמחה. אני חושבת שכל הורה, (ובמיוחד אמהות יחידניות. שזה מאתגר עוד יותר) צריך לבוא לקבל הדרכה.״

השותפות בין ההורים היא בעצם סוג של זוגיות, ההורים מנסים לשתף פעולה בגידול הילדים ונתקלים בחילוקי דעות או אפילו בגישות חינוכיות סותרות. כעסים או ויכוחים על חינוך הילדים מתערבבים במערכת היחסים בין השניים. כך גם ה'זוגיות ההורית' זקוקה לתמיכה וליווי. הורים טובעים במירוץ החיים ומוותרים בדרך על הקירבה, התשוקה והחברות ביניהם.

 

כל חיי הבוגרים מצאתי את עצמי שוב ושוב מייעצת לסובבים אותי, מתוך אותה תחושת שליחות. עד שהבנתי שזהו היעוד שלי והחלטתי ללמוד את התחום ולעסוק בו בצורה מסודרת :)

למדתי טיפול בכמה מסגרות:

באוניברסיטת תל אביב למדתי אימון בגישת מדעי ההתנהגות. זוהי שיטת אימון שלוקחת בחשבון את הפסיכולוגיה של המתאמן ומבוססת על התיאוריות הפסיכולוגיות של פרויד ותלמידיו, תיאוריות הפסיכולוגיה ההתפתחותית ותיאוריות הפסיכולוגיה החיובית.

טיפול זוגי למדתי במכון 'שינוי', אצל ד"ר שרה איווניר וד"ר נוגה נברו.

 

במרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש למדתי פסיכותרפיה גופנית.

הפסיכותרפיה הגופנית פותחה ע"י תלמידו של פרויד, וילהלם רייך. טענת היסוד של הפסיכותרפיה הגופנית היא שהרובד המילולי איננו מספיק והגוף הינו ראי נוסף של הנפש. בדומה לאדלר, גם רייך ראה באדם ישות הוליסטית שבה גוף ונפש מחוברים ומהדהדים.

בשיחות בקליניקה אנחנו פוגשים את חווית המטופל ברמה השכלית אך מכירים בקיומן של תחושות גופניות שיכולות להיות ביטוי למצב הנפשי של האדם ולאפשרויות הריפוי שלו. 

 

את תחום ההורות למדתי קודם כל מהוריי ומשני ילדיי, שלימדו אותי להיות אמא וגדלו להיות חברים טובים, סקרנים ושמחים :).

באופן יותר רשמי למדתי במכללת לווינסקי והוסמכתי כיועצת משפחתית ומדריכת הורים אצל מיכל דליות.

הדרכת ההורים מבוססת על פיתוח של המודל שהציע אדלר והתאמתו לחיי המשפחה בישראל של היום. 

מלבד כל אלה השתתפתי בסדנאות ובימי השתלמות שעוסקים ביעוץ זוגי ולמדתי להכיר שיטות טיפול מגוונות (אימאגו, תקשורת מקרבת, NLP, התמקדות, דמיון מודרך ועוד). אני אוהבת לשלב כלים מכמה שיטות טיפול שונות ולהתאים את סגנון השיח לזוג שיושב מולי.   

 

הדוקטורט שלי (PhD מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב) עסק במחלות פסיכיאטריות.

הרפואה מציעה פתרונות יעילים לאנשים הסובלים מפתולוגיות, אולם אותי מרגש המפגש עם אנשים "רגילים" :). כמוני וכמוך. אנשים שסובלים משיגרה... סובלים מאתגרים בעבודה... ממצבי רוח... מציפיות של החברה הסובבת אותם... משעמום... מבדידות... מדחיינות... מכעסים... מיחסים סבוכים עם ההורים/האחים/בן או בת הזוג... מאובדן התשוקה לאדם שאיתם... או לחיים עצמם.

אני מזמינה אתכם להעז ולבוא לדבר על הדברים. לפגוש את דפוסי החשיבה המגבילים. לפגוש את ה"שריטות" מהבית. את פצעי הילדות. את הפחדים. ולמצוא ביחד את הדרך לפרוץ את כל המגבלות ולהרוויח תחושת הגשמה ושמחה. 

חולמים גם להיות מטפלים? בואו ללמוד איך ללוות זוגות בחזרה אל השמחה והאהבה ואיך ללוות הורים להשגת שיתוף הפעולה של הילדים.

צלצלתי כדי להגיד לך שיש שיפור עצום!!!

ולפחות פעמיים ביום אני מודה לך בליבי.

תודה!!!  :)

זוגות כותבים תודה

Love

ק, הרצליה

את מנטורית לחיים. אני לומד ממך כל כך הרבה ובזכותך עושה תהליך התפתחות מדהים. 

אנחנו במצב מושלם. בשבוע שעבר חזרנו מריח דבש חלומי של חודש שהיה ממש ממש מושלם ובכללי החברות שלנו והביחד שלנו מדהימים. אתמול ישבנו לדבר והצלחנו בעצמנו להתגבר על קושי שנתקלנו בו. זה הרבה בזכותך ובזכות מה שלימדת אותנו. תודה מיכל.

י, אשקלון

אני רוצה ממש להודות לך. השבוע היה השבוע הכי טוב מאז שהכרנו. כל אחד מאיתנו הרגיש שהשני רואה אותו וגם הייתה אינטימיות והרגשה של קירבה. וזה בסך הכל אחרי פגישה אחת איתך. תודה.

ר, תל אביב

היי מיכל יקרה, תודה רבה על היום. היה לא פשוט בכלל אבל השארת אותנו עם המון חומר למחשבה. הרבה אסימונים נופלים לי פתאום. וגם הוא שהתובנה העיקרית שלו כרגע זה לעשות סוויץ ולא לכעוס עלי. הוא הרבה יותר בחמלה וזה כבר אחרי פגישה אחת. אז תודה.

ג, רמת גן

מיכל, תודה על היום. את מלאך ששומר עלינו

ס,  רמת גן

אתמול נולד לנו שחר, 3.200 ק"ג של מתיקות ומושלמות. קלטתי שלא הודיתי לך על התהליך הכל כך תומך וחשוב שהיה לנו איתך. מסע שאנחנו רק בתחילתו, אבל התמיכה שלך הייתה מדויקת עבורנו ומחייה. מממממממש ממש תודה!

מ, שדרות

תודה על היום, על האוויר, הכוחות והטיפים המעשיים.

ע, הוד השרון

מיכל יקרה, תודה על שבכל שיחה איתך את שותלת לי מחדש תקווה בלב. ותודה על מי שהפכת להיות עבורנו.

ר, חיפה

היי, חברה ביקשה המלצה על מטפלת זוגית וכמובן שישר המלצתי עלייך ואז פתאום נזכרתי בכל התהליך שעברתי איתך והייתי חייבת להגיד לך תודה. את מופלאה. את היית חבל ההצלה השפוי שלי בתקופה הכי לא שפויה שעברתי בחיים. 

ברגישות וענווה ידעת תמיד מה להגיד ואיך, עזרת לי להגיע לתובנות שלי בעצמי, נתת לי מקום בטוח להתפרק ולהרכיב את עצמי מ חדש. אני ממש מעריכה אותך והיה לי חשוב להגיד לך. פשוט תודה.

ל, אילת

א ו-י, תל אביב

אתמול חגגנו שש שנים ביחד. היה דייט מושלם.

מיכל - זה לא היה אפשרי בלעדייך. 

אלף אלפי תודות 

תודה רבה.

את אישה חכמה, טובה, מבורכת.

תודה על ההזדמנות להיעזר בך.

ג, כפר סבא

תודה מיכל, את מדהימה. את עושה לנו פלאים

נ, מודיעין

בוקר טוב, רציתי לספר לך שהמצב השתפר. בחמישי בערב הייתה לנו שיחה ממש טובה והרגשנו מחוברים וקרובים. את ממש עוזרת לי כל פעם.

נ, תל אביב

וואו, איזו אלופת עולם את! הלכנו גם למטפלת שלו וגם לעוד כמה וגם ליועצת פיננסית ורק את הצלחת לשים את הדברים פשוט ונקי על השולחן. תודה!  ירד ממני עומס ועול גדול. הרבה יותר קשה לסחוב אשמה ופחד מאשר אמת. ותודה על הנפרדות ועל עוד דברים שאני לומדת ממך. ותודה על המחויבות שלך. זה מורגש. ובכלל תודה שאת אתנו. 

נ, רעננה

וואו, מיכל, את לא מבינה כמה אני שמחה שהגעתי אלייך! כל פעם שאני צריכה את יודעת בדיוק מה לומר לי וכל כך פרקטי שממש קל ליישם ולראות תוצאות תוך שנייה. פשוט מלאך! תודה ענקית שאת קיימת.

א, תל אביב

bottom of page